603104 Toruń Dom M. Kopernika I Wnętrza 05.JPG

Urządzając wnętrze swojego mieszkania czy domu, często mamy wcześniej już zarysowaną określoną wizję. Spokojna i stonowana kolorystyka pełna światła decyduje charakterze całego domu. Przestronne pomieszczenia ubrano w biel, beż i odcienie brązu - w części dziennej, zaś sypialnię wykończono delikatnym różem. To ona jest królową całego wnętrza, dzięki tapicerowanym ścianom i meblom, miękkim zasłonom oraz lampie w pałacowym stylu. W strefie dziennej znajduje się kominek wykończony białym marmurem szarym drobnym użyleniu, w centralnym punkcie ustawiono beżową dwuczęściową sofę. Jadalnię od salonu oddziela przeszklona ściana. Tutaj ustawiono duży stół, który pomieści aż 12 osób. Z jadalni przechodzi się do kuchni, również ukrytej za szklanymi drzwiami.
Galerię otworzył niedawno. Wcześniej wiele lat mieszkał w Paryżu, gdzie uczył się projektowania mody. - Jako nastolatek uwielbiałem Huberta de Givenchy i marzyłem, żeby poznać jego kraj. Podziwiałem prostotę ubrań tego projektanta - opowiadał, pokazując kolejne antykwaryczne cacka. Kiedy nasycił się wielkim światem, wrócił do rodzinnego Bostonu i wymyślił dla siebie inne zajęcie. Zamiast ubrań zaczął projektować meble, urządzać domy i przy okazji sprzedawać antyki.
Zatem chęć zmiany koloru ścian czy wystroju wnętrz zajmuje mało czasu, dzięki czemu możemy dostosować kolory i odcienie bez poświęcenia na to większej ilości czasu. Podłogi zostały wykonane z olejowanego drewna orzechowego, które świetnie integruje się z lekkimi kolorami ścian, nadając całości efekt żywego naturalnego koloru, który jest miły dla oka. W kuchni i w holu zastosowano posadzkę z marmuru crema marfil, który jest świetnych kontrastem do drewna i nadaje całości elegancki i poważny styl. Drzwi i schody na piętro również są wykonane z orzecha, a kominek, przy którym można spędzaćzimowe wieczory, obłożono płytkami kerlite, które nie tylko zapewniają świetną izolację i są odporne na temperatury, ale również zachowują wygląd, który pasuje do całego wystroju wnętrza.
Które rzeczy bierzesz pod uwagę, gdy organizujesz wnętrze swojego mieszkania albo też domu? Bezspornie jest ich niezmiernie sporo, bowiem każdy fragment aranżacji - nawet ten najdrobniejszy - ma niezmiernie ważkie znaczenie i dopełnia całości. Wskutek tego w czasie aranżacji wnętrz zwróć uwagę nie jedynie na dobór mebli, kolorów ścian czy tapety. Największe wrażenie robi jednak ocieplacz - i to dosłowny - zastosowany w salonie. Złoty kominek, prawdziwy symbol tego domu. nieruchomości , bo wyłożono go połyskującą mozaiką w różnych odcieniach złota. W dzień, muśnięte słońcem, drobne kafelki skrzą się i mienią, wieczorem pięknie odbijają i potęgują blask ognia.
Po jedzeniu odpoczywamy w salonie, z którego wychodzi się do ogrodu. Pokój zdobi kryształowy XVIII-wieczny żyrandol, a wnętrze podzielone jest na dwie części: formalną z krzesłami i ławą oraz przytulny kącik z kanapą i kominkiem. - Choć jest tu sześć par drzwi prowadzących w różnych kierunkach, panuje pełna harmonia - wyjaśnia Charles. - Kiedyś znajoma powiedziała mi, że kolacja przy świecach w moim domu jest jak piękny sen - mówi z uśmiechem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “603104 Toruń Dom M. Kopernika I Wnętrza 05.JPG”

Leave a Reply

Gravatar